For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre

  • 16 m²

Lägenheten For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre har ett väldigt bra läge i Nottingham, cirka 6 minuters promenad från The Cornerhouse. Lägenheten ligger inom 1 km från tågstationen Nottingham och alldeles runt hörnet från busshållplatsen Pryzm.

En duschkabin erbjuds på boendet och garanterar en bekväm vistelse.

Gästerna har också tillgång till ett fitnesscenter, vilket underlättar deras träningsresa.

Möjligheter för självhushållning inkluderar ett kök med kylskåp och ugn.

Populära attraktioner i området inkluderar Forest Recreation Ground, cirka 25 minuters promenad bort. Om du vill besöka omgivningarna kan du ta dig till The Robin Hood Experience, en kort bit från den här lägenheten. 2 km från lägenheten For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre hittar du Trent Bridge Cricket Ground.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre
Cosy Budget Single Studio In Central Nottingham
Mobilpris

Cosy Budget Single Studio In Central Nottingham

7.5
Bra 2 recensioner
54 m från boendet
Lovely Budget Double Studio In Central Nottingham
Mobilpris

Lovely Budget Double Studio In Central Nottingham

5.8
Okej 14 recensioner
73 m från boendet
New City Centre Apartment In Nottingham
Mobilpris

New City Centre Apartment In Nottingham

6.6
Ganska bra 61 recensioner
138 m från boendet
USD 190 USD 171
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Fitnesscenter

    Boendetjänster

    • Säkerhet
    • Tvätt

    För barn

    • Endast för vuxna !
    • Spelrum

    Fritid

    • Trädgård

    I rummen

    • Uppvärmning

    Design

    • Gardiner

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 22:00
    Utcheckning: senast 11:00
    Vanliga frågor
    • ❓
      Finns det gratis Wi-Fi i lägenheten For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre?
      WiFi erbjuds gratis i lägenheten For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre.
    • ❓
      Accepterar lägenheten For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre husdjur?
      Lägenheten For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre tillåter husdjur.
    • ❓
      Ligger lägenheten For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre nära tågstationen?
      Nottingham tågstation ligger ungefär 20 minuter till fots från lägenheten For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre.
    • ❓
      Vilka bekvämligheter har lägenheten för affärsresenärer?
      Lägenheten har en rad bekvämligheter för affärsresenärer, bland annat skrivbord.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    For Students Only - Fusion Students In Nottingham City Centre

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng